Geçen sene cevizleri topladım fakat kurtlu çıktı kurtlanmamasi için ne yapmak lazım

Çözüm önerileri :

Sarı yapışkan tuzak kurup tuzaklarda 7-10 adet ergin görüldüğünde zelos od 240 ile ilaclama yapin.
Ceviz yetiştirmedim ama genel mantık şu ; ilk ilaçlama önemli bunun da meyvenin tatlanmaya başlamadan yapılması lazım… Meyvesi iri ise ceviz büyüklüğünü küçükse badem büyüklüğü geçirmeyin.

Cevizler fındık büyüklüğünde olduğunda iç kurdu ilacı at ve bunu 15gun arayla ilaçla en az 3 en fazla 5 sefer ilaç at bi sezonda.

Bence takip et Ceviz’e kurt içi jel gibi ilken girmiyor jel durumundan hakiki ceviz oluşumu olurken girer tam o zaman kurt İlacı kullan önce veya geç kalırsan attığın ilaç boşa gider.

Geçen sene benim zeytinlerde kurtlandı araştırdım sebebi yaş hayvan gübresi zeytini kurtlandırırmış bir buçuk dönüme 3 traktör dökmüştüm artık yaş gübre kulanmıycam sizin de aynı sıkıntı olabilir mi?

Yaş gübre böceklenme yapar Yanmış ters olsun en azından tekrar dökerseniz.

Kasaptan kemikleri aldım ceviz ağacının köküne gömdüm ondan sonra cevizlerimde kurt olayı bitti dedi. Bir ceviz ağacında denemekte yarar var diye düşünüyorum. Hatta bu metot diger meyva ağaçlarındada denenmeli.

İç kurdu ilacı atılması gerekiyor.Ve ilk ilaçlamadan sonra ikinci ilacın farklı bir ilaç olması lazım bağışıklık kazanmaması için. Meyve nohut büyüklüğüne gelince atılıyor. Kurt girmeden


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir